Cila Boya Koruma Nedir?

Cila Boya Koruma Nedir?

Uygulama öncesinde cila boya koruma nedir, kullanılacak ürünler ve teknikleri iyi araştırmak gereklidir. Bu yazıyı okuyor olmanız bu konuda ne kadar bilinçli olduğunuzu göstermektedir, tebrik ederiz.

Cila Boya Koruma Ne İşe Yarar?

Cila Boya Koruma uygulaması sıfır araçlara veya pasta işlemi yapılmış araçlara uygulanır. Pasta sonrası yüzeyde oluşan lekeleri, tahribatı ve hataları vernik dolgusu gibi örten bir tabaka oluşturur.

Hızlı cila uygulaması ile karıştırılmamalıdır. Hızlı cila uygulaması dış yıkama sonrası kirlenmeyi geciktirir ve yüzeyde bir sonraki yıkamaya kadar koruma ve parlaklık sağlar. Yüksek performanslı hızlı cila uygulaması için Netfer Jetoto – Islak Hızlı Cila ürünümüzü öneriyoruz.

Cila boya koruma öncesi yapılacak pasta işleminde kullanılan malzeme ve işçilik de çok önemlidir. Oto pasta cilalama nasıl yapılır, cila boya koruma nedir, oto cila ne işe yarar bilmiyorsanız, muhakkak bir uzmana yaptırmanızı öneririz. Boya koruma nedir konusunda Netfer SSH teknik ekibimizden destek alabilirsiniz. Pasta çizik giderici uygulaması için mutlaka Netfer Heroto Likit Pasta Çizik Giderici kullanınız. Uygulama pedi, cila süngeri, pasta keçesi gibi pasta cila malzemelerinin kaliteli, temiz ve kuru olması da önemli bir faktördür.

Konuyla ilgili Çizik Giderici Pasta Uygulaması yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

paroto cila boya koruma
Netfer Paroto derin parlaklık ve üstün boya koruma sağlar. Netfershop.com üzerinden hemen sipariş verebilirsiniz.

Cila uygulamasının amacı boyanın solmasına ve yıpranmasına sebep olan güneş ışınları, kuş pislikleri, yanlış kimyasal ile yıkama gibi dış etkenlere karşı koruma sağlamaktır. Kaliteli cilalar daha uzun süreli ve daha etkili bir koruma sağlar. Uygulama sonrası parlaklık da görsel olarak avantaj sağlar.

Cila yapılacak yüzeyin temiz olması çok önemlidir. Uygulama sonrası yüzeyin parlak olması kadar cilanın kalıcılığı da önemlidir. Bu konuda Netfer Paroto rakiplerine göre oldukça iddialıdır. Silikon içermediği için boyaya zarar vermediği gibi kalıcılık konusunda da uzun ömürlüdür.

Yüzeyde parlatma ve korumanın yanı sıra anti statik özelliği sayesinde çok daha geç kirlenmesini sağlar. Böylece yapışarak boyaya zarar veren toz, kir gibi dış etkenleri en aza indirger.

Boya koruma nedir, bunu bilmeden amatör uygulama yapmak doğru değildir. Bu yüzden Netfer pasta cila ürünlerinin etiketlerinde kullanma talimatları detaylı olarak yazılmıştır.

Netfer Paroto Üçü Bir Arada Cila ürünümüz hare giderici özelliğini de barındırdığı için pasta uygulamasından sonra direkt olarak uygulanabilir. Ayrıca hare giderme için uygulamaya gerek olmaz. Böylece hem vakitten hem de maliyetten tasarruf sağlar.

Netfer Paroto ürünümüzü sadece kaporta üzerinde değil, gönül rahatlığıyla camlarda ve farlarınızda da kullanabilirsiniz. Camlarda su kaydırıcı olarak üstün performans sağlar. Far parlatmadaki performansı inanılmaz ölçüde yüksektir.

Pahalı cilalar daha kaliteli, ucuz cilalar daha kötü olacak diye bir kural yoktur. Oto cila markalarının farklı ihtiyaçlar için ürettikleri farklı model oto cila ürünler vardır. Ürün içeriğinde kullanılan Carnauba Wax, Gliserin, balmumu gibi besleyici emülsiyonlar ürünün kalitesini ve kalıcılığını artırır.

Siyah veya koyu renkli otomobillerde pasta cila uygulaması daha fazla ustalık gerektirir. Beyaz veya açık renkli otomobillerde ise hata ve kalıntılar daha az görüneceği için pasta cila ürünlerinin ve uygulamayı yapan kişinin uzmanlığı koyu renkli araçlarda daha kolay belli olur. Uygulama sonrası led ışıklar altında veya kuru havalarda güneş ışığında sonucu çok daha net görebilirsiniz.

En iyi cila; doğal koruma sağlayan, kılcal çizikleri kapatan, kayganlık sağlayan, parlak görünüm sağlayan, boyayı besleyen, kalıcılığı uzun olan, macun kıvamında değil, akışkan likit ciladır. Kokulu cila tamamen keyfi bir tercih olup bizce cilanın kokusuz olması kullanım esnasında rahatsızlık vermemesi bakımından daha doğrudur. Piyasada esans içerikli cilalar vardır, ancak kullanıcılar bu kokuya uygulama esnasında uzun süre maruz kaldıkları için rahatsız olurlar. Ayrıca cilanın kimyasal kokuya sahip olması da yine kullanıcı bakımından hoş bir durum değildir. Netfer Paroto Likit Cila ürünümüz kokusuzdur.

Farklı oto cila markalarına ait sıvı, fısfıs, sprey cila modellerini ve çeşitlerini internet satış sitelerinde; araba cilası, cila boya koruma, otomobil cilası, oto cila, pasta cila, sıvı cila, likit cila, krem cila, kaliteli cila, ekonomik pasta cila, en iyi cila kelimeleriyle aratarak bulabilirsiniz. Ücretsiz kargo ve peşin fiyatına taksitli alışveriş imkanlarıyla satın alabilirsiniz.

En iyi pasta cila markası Netfer
Netfer Paroto, zengin Carnauba Wax içeriği sayesinde boyayı besler, derin ve ıslak parlaklık verir, uzun süreli koruma sağlar.

Cila Boya Koruma Nasıl Yapılır?

Oto cila kullanıcı yorumlarını da okumayı ihmal etmeyin. Oto cila fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Genelde 500 gramlık ambalajlarda satılır ancak amatör kullanıcılar için 100 gramlık ve profesyonel kullanıcılar için 1 kilogram ve daha büyük bidonlarda dökme olarak da satışa sunulabilmektedir. Çeşitli araç forum sitelerinden oto cila kullanıcı önerilerini de araştırabilirsiniz. Araç pasta cila fiyatları ve oto cila boya koruma fiyatlarını araştırırsanız göreceksiniz ki, bu işlemi kendiniz özen göstererek yaptığınızda ciddi tasarruflar sağlayabilirsiniz. Hatta polisaj makinası (oto cila makinası, pasta cila makinası) satın alırsanız, birkaç uygulamada tüm harcadığınız parayı çıkarabilirsiniz.

Piyasadaki cila ürünlerinin bir çoğu el ile uygulanabilir. Kullanılacak uygulama süngerinin kalitesi önemlidir. Oto cila nasıl yapılır bilmiyorsanız araştırarak öğrenebilir veya bir uzmana yaptırabilirsiniz. Arabaya cila atmak kolay bir işlem gibi görünebilir ancak araç siyah veya koyu renkli ise uygulama hataları çok belli olacağı için tam ustalık gerektirir. Netfer Paroto gibi hare izi bırakmayan cila kullanılırsa daha az eforla daha güzel sonuç alınabilir. Cila ve boya koruma nedir konularında Netfer ürünlerinin etiketlerinde bulunan kullanma talimatları detaylı olarak yazılmıştır.

Elle cila yapmak çoğu cila ürününde mümkündür ancak polisaj makinası ile sonuç her zaman daha pratik olur. Cila boya koruma nedir biliyorsanız elle uygulama bile güzel sonuç verecektir. Cilanın tüm boyaya yayılması ve yedirilmesi makina ile mümkündür. Ayrıca makina ile uygulama esnasında sürtünmeden dolayı açığa çıkan hafif ısı da uygulamaya fayda sağlar. El ile cila uygulamaları hem yorar hem daha uzun vakit alır.

Netfer cila boya koruma
Netfer ürünlerini Netfershop.com üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Cila Boya Koruma Ürünü Nasıl Seçilir?

Oto pasta cila yaptırma fiyatlarının çok değişkenlik gösterdiğini bilmenizde fayda var. En pahalı pasta cila uygulaması en kaliteli pasta cila uygulaması olacak diye bir kural yoktur ancak en ucuz pasta cila uygulamasına da şüpheyle bakmalısınız. Mutlaka kullanılacak ürünleri sormanızda fayda var. Kullanılan ürünler konusunda piyasada suistimaller yaygındır. Pahalı pasta cila ambalajlarına, daha ucuz ve kalitesiz pasta cila malzemeleri doldurularak kullanıcının yanıltıldığı kötü örnekler mevcuttur. Netfer Paroto Likit Cila, Netfer Heroto Likit Pasta Çizik Giderici, Netfer Heroto-KA Kalın Pasta Çizik Giderici ürünlerimiz hem üstün kaliteli hem rakiplerine göre ekonomiktir.

Cila boya koruma uygulamasının yılda en az 2 kere yapılması hem görsel hem boyanın daha uzun ömürlü olması bakımlarından çok önemlidir.

Tercih edeceğiniz oto cila ürünü için muhakkak tavsiyeleri ve kullanıcı yorumlarını okuyunuz. Oto pasta cila fiyatları çok değişkenlik gösterir. Oto cila seti olarak satışa sunulan ürünler genelde daha ekonomik olduğu için tercih edilebilir.

Oto cila boya koruma uygulamasının bir çok faydaları vardır. Kaliteli cila, boya üzerinde film tabakası oluşturur. Araç asidik veya kostikli kimyasallarla yıkanmadığı sürece bu tabaka uzun bir süre kalıcıdır. Bu şartlar sağlandığında, Netfer Paroto Likit Cila Boya Koruma ürünü bir yıl kalıcıdır. Bu koruma tabakası aracınızı güneş ışınları, kuş pisliği gibi dış etkenlere karşı boyayı korur ve parlaklık sağlar. Piyasada “nano cila boya koruma”, “long life cila boya koruma”, “çizilmez titan”, “granit kaplama”, “teflon kaplama” gibi pazarlama isimlendirmeleri türemiştir. Netfer Paroto kaliteli cila ürünüdür ve boya koruma sağlar.

Oto boya koruma sistemlerinden birisi de seramik kaplamadır. Seramik koruma olarak da adlandırılır. Seramik kaplama zararları bilinen kadarıyla yoktur ancak malzeme kalitesi ve işçilik kalitesi çok önemli faktörlerdir. Seramik kaplama fiyatları boya koruma cilasına göre daha yüksektir. Çünkü seramik kaplama malzeme fiyatları daha yüksektir. Çizilmez seramik kaplama diye bir şey yoktur. Tüm seramik koruma filmleri çizilir, ancak hafif darbelerin oluşturduğu çizikler boyaya inmediği için koruma görevini yerine getirir.

Umarız bu makale ile cila boya koruma nedir sorusuna aradığınız cevabı bulabilmişsinizdir.

Netfer Paroto Cila Boya Koruma

Kaliteli cila kendini öncelikle görselde belli eder. Uygulama sonrası boyadaki kılcal çizikler yok olmuş ve araç pırıl pırıl parlak hale gelmiş olmalıdır. Elinizi boyaya sürdüğünüzde kayganlığı ve cila tabakasını hissetmelisiniz. Cilanın kalıcılığı da çok önemlidir. Netfer Paroto Likit Cila kalıcılığı en az 6 aydır. Su kaydırma testi gibi uygulama sonrası cila kalite testleri vardır. Su damlacıkları boya üzerinde civa gibi akmalıdır.

Netfer Paroto 100 ml, 500 ml, 1 lt ambalajlarda değerli kullanıcılarımızın kullanımına sunuyoruz.

İnternet perakende mağazamız Netfershop.com ve diğer pazaryeri mağazalarımız üzerinden tüm ürünlerimizi inceleyebilir, siparişlerinizi oluşturabilirsiniz.

Netfer Paroto ile cila boya koruma uygulama sonrasında çekilen videoları Youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz.