Ev Temizliği Nasıl Yapılmalı

Evlerimiz kendimizi güvende hissettiğimiz yaşam alanlarımız. Kendimizin, çocuklarımızın ve misafirlerimizin sağlığı açısından düzenli ev temizliği ile evlerimizin temiz olması çok önemlidir. Yaşam alanlarımızın temizliği için kullandığımız kimyasal temizleyici ürünlerin sağlığımıza zararsız olması da aynı şekilde çok önemlidir.

Temizlik ürünlerinin ekonomik ve sağlığa zararsız olanlarını tercih etmeliyiz. Pahalı temizlik ürünleri her zaman sağlığa zararsız olacak diye bir kural yoktur. Etiketinde bitkisel, doğal, organik gibi ifadeler bulunan ürünlere körü körüne inanmamak gerekir, muhakkak etiketin detaylarını incelemek gerekir. Ürünün dermatolojik ve solunum yollarına zararları muhakkak detaylı olarak kontrol edilmelidir.

Özellikle organik olduğu iddia edilen temizlik ürünlerinin tüm belgelerini araştırmanızı tavsiye ederiz. Yediklerimiz bile organik değilken, ev temizliği için kullandığımız temizlik ürünleri nasıl organik olabilir? Gerçekten organik olan temizlik ürünlerinin maliyetlerini düşünürsek satış fiyatlarının ne kadar yüksek olması gerektiğini de dikkate almamız gerekir.

Netfer Tümev – Çok Amaçlı Temizleyici ve Leke Çıkarıcı ürünümüzün içerdiği kimyasallar bakımından dermatolojik ve solunum zararları çok düşük seviyededir. Ferahlatıcı hoş limon kokusuna sahiptir, kullanım esnasında ve uygulama sonrasında kokusu rahatsız etmez. Genel ev temizliği, mutfak temizliği, banyo temizliği, tuvalet temizliği, yer temizliği, leke çıkarma ihtiyaçlarınız için güvenle kullanabilirsiniz.

Ev temizliği sağlığa zararlı olmayan kimyasallarla yapılmalıdır

Netfer Tümev, sağlığa zararlı ağır kimyasallar içermediği için kapalı alanlarda güvenle kullanılabilir.

Ev temizlik ihtiyaçlarını aşağıdaki maddeler üzerinde ele aldığımızda tüm bu alanlarda Netfer Tümev – Çok Amaçlı Temizleyici ve Leke Çıkarıcı ürünümüz etkin ve sağlıklı çözüm sunar.

Ev temizliği alanlarını aşağıdaki ana gruplar halinde ele alabiliriz.

  • Mutfak Temizliği: Mutfak lavabosu, levye ve musluklar, tezgah, fayanslar, ocak, fırın, buzdolabı, bulaşık makinesi, blender, borcam, ankastre, davlumbaz, davlumbaz filtresi, mutfak dolapları üzerinde zamanlar oluşan kirlerin, yağların ve kireçlerin temizliğinde etkilidir. Çaydanlık, bardak ve fincanlarda zamanla oluşan çay ve kahve izlerini de rahatlıkla çıkarır. Tencere yanığı, süt yanığı, yanık tava, yanık tencere, zorlu mangal ve ızgara temizliğini de zahmetsizce sağlar. Zorlu yağ yanıkları içeren bulaşıklarınızı yıkarken az miktarda bulaşık makinasına ilave ederek de kullanılabilir. Ayrıca mutfak zemin ve camlarının temizliği de Netfer Tümev ile mümkündür.
  • Banyo ve Tuvalet Temizliği: Banyo lavabosu, musluklar, küvet, duşakabin, duş sistemleri, duş başlığı, klozet, zemin, fayans, seramik, derz araları, banyo dolabı, çamaşır makinesi, kurutma makinesi, aynaların temizliğinde etkilidir. Güçlü dezenfekte etme özelliği sayesinde mikrop öldürücü özelliğe sahiptir. Islak alanlarda zamanla oluşan su lekelerini, kireçlenmeyi ve küf lekelerini temizler.
  • Zemin ve Cam Temizliği: Parke, fayans, ahşap, laminat zeminlerde, ayna ve cam yüzeylerin temizliğinde, merdiven silme, hijyenik yer temizliğinde güvenle kullanabilirsiniz. Yer silme işleminde kirin yoğunluğuna göre, silme suyuna Netfer Tümev ilave ediniz. Cam silerken camsil gibi direkt olarak cama sıkmak yerine aynı şekilde cam silme suyuna bir miktar ilave ediniz.
  • Kapı ve Pencere Temizliği: Çelik kapı, Ahşap, plastik doğrama (PVC), alüminyum kapı ve pencelerin temizliğinde etkilidir. Plastik doğrama yüzeylerde zamanla oluşan kirleri ve yağ lekelerini çıkarır. Aynı şekilde tavanlar ve duvarlar Netfer Tümev ile silindiğinde boyanmış gibi olur. Duvardaki tükenmez kalem, pastel boya, yapışkan izi, kurum, küf, pas ve is lekelerininde de kullanılabilir.
  • Halı ve Koltuk Temizliği: Evlerde en yoğun bakteri barındıran eşyaların başında gelen koltuk ve halıların elektrikli süpürge ile temizliği yeterli değildir. Netfer Tümev ile halı ve koltukların hijyenik temizliği mümkündür. Halı ve koltuklar çıkmayan lekelere en çok maruz kalan ev eşyalarıdır. Halı ve koltuklardaki yağ lekesi, nar suyu izi, çay lekesi, kahve lekesi, kan lekesi, şarap lekesi, bira lekesi, oje lekesi, kola lekesi, su lekesi, kusmuk lekesi, gibi zorlu lekelere derinlemesine işler ve kolayca silerek çıkarır. Stor perde, yatak, halıfleks, tente, sandalye gibi kumaş, süet, vinileks ve deri yüzeylerin temizliğinde ve leke çıkarmada çok etkilidir. Ayrıca masa, sehpa, TV ünitesi, yemek konsolu gibi mobilyaların temizliğinde de Netfer Tümev – Çok Amaçlı Temizleyici ve Leke Çıkarıcı kullanılabilir.

Yeni taşınılacak bir evin temizlik ihtiyaçları ise bambaşkadır. Tadilat görmüş, inşaat sonrası, kaba inşaat halinde ise temizlik ihtiyaçları için doğru kimyasal ürünlerin kullanılması gerekir. Çimento kalıntıları, harç kalıntıları, silikon artıkları, sıva kalıntıları, kireç izleri, boya lekeleri, alçı kalıntıları, kartonpiyer kalıntıları, yapışkan izleri, etiket izlerinin temizliğini kazıyarak yapmak yüzeylere zarar vereceği için bu tür leke ve izlerde lütfen Netfer Tümev kullanınız.

Netfer çamaşır leke çıkarıcı ilaç
Tüm ev temizliği ihtiyaçları için tek ürün Netfer Tümev

Netfer Tümev ürünümüzü genelde son kullanıcılarımız ev temizliği için tercih ederken, konsantre versiyon olan Netfer Tüm+ Konsantre Çok Amaçlı Temizleyici ve Leke Çıkarıcı ürünümüzü temizlik şirketleri, fabrikalar, okullar, hastaneler, süt işletmeleri, mezbahalar, mandıralar, restoranlar, ofisler ve iş yerleri daha büyük bidon ambalajlarda, toptan alım olarak tercih edebilirler.

Rakiplerimizin fiyat / performans oranlarına saygı duyuyoruz ancak %100 yerli sermaye ve yerli üretim olan Netfer Tümev – Çok Amaçlı Temizleyici ürünüyle oldukça iddialıyız ve Netfer Kimya Ltd. Şti. olarak sürekli Ar-Ge faaliyetimizle günden güne mevcut ürünlerimizin performanslarını yükseltiyoruz ve ürün çeşitlerimizi zenginleştiriyoruz.

Netfer Tümev 750 ml fısfıs sprey şişelerde değerli kullanıcılarımızın kullanımına sunuyoruz.

Perakende ve toptan siparişlerinizi Netfershop online satış mağazamız üzerinden oluşturabilirsiniz. Tüm ev temizliği kimyasal ürün ihtiyaçlarınız için mağazamızın Endüstriyel Temizlik kategorisini inceleyebilirsiniz.

Biliyoruz ki ürettiğimiz kimyasal ürünler usta eller sayesinde gerçek performansını sergileyebilir. Bunu bilerek Hayatı Kolaylaştıran Çözümler üretiyoruz…