Güderi Bez ve Mikrofiber Bez Kullanımı

Mikrofiber bezler ileri teknoloji ile saç telinden çok daha ince polyamid ve polyester elyaf iplikler işlenerek üretilir. Toz alma özelliği normal bezlere çok daha yüksek olup su emme özelliği oldukça iyidir. Kendi ağırlığının 10 katına kadar su emen kaliteli mikrofiber güderi bezler vardır.

Ev ve oto temizliğinin vazgeçilmesi olan mikrofiber bezler neredeyse tüm marketlerde bulunabilir. Markalı pahalı modelleri olduğu gibi piyasada çok uygun fiyatlara ucuz mikrofiber bezler bulunabilir.

Koltuk ve döşeme temizliğinde, özellikle leke çıkarma uygulamalarının mikrofiber havlu bez ile yapılması alacağınız sonucu çok etkiler. Aynı kimyasal yanlış bez ile kullanıldığında istenen sonuç alınamayabilir.

Bu tür bezler ince ipliklerin dokunmasıyla üretildiği için, bezin uzun ömürlü olması için kuru olarak ve dörde katlanarak saklanması önemlidir. Çamaşır makinesinde yıkanması tavsiye edilmez ama yıkanacaksa da yumuşatıcı kullanılmamalıdır ve su sıcaklığı 40 dereceyi geçmemelidir. Bezin temizliği için en sağlıklı yöntem elde sabun ile yıkamaktır.

Doğal güderi bezler camda iz bırakmadığı için tercih edilir ama cama yapıştığı için silme işlemi yorucudur ve doğal güderinin kullanım ömrü işlenmiş mikrofiber güderi bezlere göre çok daha kısadır.

Cam silerken ve kurularken, su leksi, hav ve tüy bırakmadığı için mikrofiber güderi bezler tercih edilir. Tercihe göre farklı kalınlıklarda bezler kullanılır. Kimi kullanıcılar ince mikrofiber güderi bez tercih ederken kimi kullanıcılar kalın mikrofiber güderi tercih eder. Kalın bezlerin su emici özelliği daha yüksek olup, mukavemeti de aynı şekilde daha iyidir.

Netfer güderi bez
Netfer Mikrofiber Güderi Bez, 50×70 boyutlarında, uzun ömürlü, yüksek kalitelidir.

Özellikle oto yıkama gibi mikrofiber bezlerin yoğun kullanıldığı sektörlerde bezin uzun ömürlü olması aranan bir özelliktir. Ayrıca bezin boyutları ve kalınlığı da emilen su miktarını direk olarak etkilediği için daha az eforla ve daha kısa sürede kurulama işlemi için büyük mikrofiber güderi bezler ve mikrofiber bezler kullanılır.

En iyi güderi ve mikrofiber bez, kullanım alanı ve kullanıcı tercihine göre değişir. En ucuz güderi ve mikrofiber bezi tercih etmek, düşük işlevi ve ürün ömrü kısalığı nedeniyle son kullanıcıyı memnun etmeyecektir.

Mikrofiber bezlerin kalınlığını ve üründe kullanılan malzeme yoğunluğunu ölçmek için gsm (gram per square meter) ölçü birimi kullanılır. 1 metre kare bezin kaç gram ağırlığında olduğu bilgisidir. Piyasada genelde 200-300 gsm aralığında mikrofiber güderi ve mikrofiber bezler bulunur. Daha kalın veya daha ince mikrofiber bez kullanımı tamamen kullanıcı tercihidir.

Mikrofiber güderi ve mikrofiber bez fiyatları, ürün kalitesi, ağırlığı ve boyutuna göre farklılık gösterir. En kaliteli mikrofiber güderi bez; iz bırakmayan, silerken yormayan, iyi su emen ve uzun ömürlü olan bezdir. Bir oto yıkamacı ile bir son kullanıcının mikrofiber güderi bezden beklentisi farklı olduğu için farklı önerileri de dikkate alabilirsiniz ama kararınızı bizzat kendiniz deneyerek vermenizi tavsiye ederiz.

Unutmayın ki, kullandığınız temizlik ve bakım kimyasallarının kalitesi kadar doğru mikrofiber güderi bez tercihi de alacağınız sonucu etkiler.

Netfer Lüks Mikrofiber Güderi Bez oldukça kaliteli ve uzun ömürlü bir bez olup, bu alandaki ihtiyaçlarınıza fazlasıyla cevap verecektir. Netfer Shop ve internet perakende mağazalarımız üzerinden tüm ürünlerimizi inceleyebilir, siparişlerinizi oluşturabilirsiniz.