Motor Temizliği ve Jant Parlatma Tavsiyeleri

Araçların motor temizliği ve bakımlarının periyodik olarak yapılması aracın kullanım ömrünü uzatacağı gibi, arızasız ve konforlu bir kullanım sağlayacağı için sıkı takip edilmesi gereken bir konudur.

Motor, motor odası, diğer parça ve aksamların temiz olması, görsel açıdan keyif vermesinin yanı sıra motorun ve motor parçalarının daha yavaş yıpranmasını sağlayarak motorun ömrünü de uzatacaktır. Motorun hareketli parçalarında biriken kir bu parçaların aşınmasına neden olur.

Zamanla oluşan oksidasyon, kireç, paslanma, motor parçaları üzerindeki yağlanma ve dış etkenler kaynaklı toz, kurumuş kir, çamur, katran, zift gibi faktörler Netfer Jamoto Motor Jant Temizleyici ile su kullanmayı gerektirmeden bertaraf edilir.

Motor, motor bloğu, lastik aksamlar, hortumlar, radyatör, kaput altı ve kenarları motor temizlik uygulaması kapsamında ele alınmalıdır. Uygulama öncesinde sıvı temas etmemesi gereken elektronik devreler, elektrik aksamı ve diğer hassas parçalar koruma altına alınmalıdır.

Araçların iç ve dış temizliği kadar motor temizliği de çok önemlidir ve aksatılmaması gerekir.

Temizlik işlemine başlarken motorun soğuk olması ve uygulamanın güneş altında değil, gölgede hatta mümkünse kapalı alanda yapılması gereklidir. Netfer Jamoto, cilt ile teması ve solunması zararlı kimyasal içermediği için kapalı alanda kullanıma müsaittir. Sağlığınızı tehdit etmeyen Netfer Jamoto, kostik gibi zararlı kimyasal içermediği için aynı zamanda metal yüzeyleri aşındırmaz.

Uygulama sonrasında uygun olan kısımlar su ile durulanır. Su ile temas etmemesi gereken kısımlar ise, imkan varsa hava tabacasıyla, kuru hava ile veya mikrofiber bez ile silinerek kurulanmalıdır.

Motor bloğunun komple sökülüp kimyasal havuzuna yatırılarak fırça ile temizlenip bir süre bekletilmesi ve ardından tazyikli su ile yıkanıp kuruduktan sonra tekrar monte edilmesi de motorun detaylı temizlenmesi ve korunması bakımından oldukça etkili bir yöntemdir.

Motor temizlik işlemi uygun kimyasal ve ilaçlarla yılda 2 defa yapılması tavsiye edilir. Kostik içeren temizlik ürünleri ve deterjanlar kesinlikle tercih edilmemelidir. Otobüs, minibüs, kamyon, kamyonet, tır gibi binek otomobillere göre çok daha fazla kilometre yapan ticari araçların motor temizliği çok daha kritiktir.

Kamyon, tır, otobüs gibi ağır vasıta motorlarının temizlik, koruma ve bakım işlemleri uzman rektefiye servislerinde yaptırılmalıdır. Motor bloğunun veya diğer parçaların temizliği esnasında sıvı ile temas etmemesi gereken kritik parçaların uygulama esnasında korumaya alınması gerekir. Bu konuda uzman olmayan kişilerin yapacağı uygulamalar zararlı sonuçlara yol açabilir.

Netfer motor koruma ve temizleme
Düzenli motor temizliği motorun daha verimli çalışmasını ve daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Motor detaylı temizlik işlemi sonrasında motor koruyucu cila ürünleri uygulanırsa motorun daha uzun süre temiz kalması sağlanabilir.

Motor temizliği yapılmaması durumunda motor üzerindeki toz ve kirler, ısı ile birlikte havalandırma kanallarından aracın içine kötü koku girmesine neden olabilir. Koku ile birlikte aracın içine giren toz partikülleri sağlık açısından olumsuz etkiye sahiptir.

Motordaki zorlu atıkları temizleyebilen kimyasal ürünler jantlardaki demir tozları, yol artıkları, zift lekeleri, asfalt atıkları gibi kirleri temizlemek için de kullanılır. Piyasada demir tozu temizleyici, kan ağlatan, jant ve boya temizleyici olarak da isimlendirilir. Aynı kimyasallar pasta cila işlemi öncesinde kil hamuru ile yapılan boya temizleme işleminde de kullanılır. Boya üzerine yapışmış olan mikron boyutundaki demir tozlarını uygulama öncesinde temizlemek için suyun yeterli olmadığı durumlarda kullanılır. Tüm bu muhtelif ihtiyaçlarınız için Netfer Jamoto Motor Jant Temizleyici ürünümüzü gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Araç motorları gibi, kepçe, forklift, vinç gibi iş makinaları, traktör, tekne, yat, gemi motorları, jenaratör gibi araçların da motorlarının Netfer Jamoto ile belirli periyotlarda temizlemesi faydalı olacaktır.

Netfer Jamoto Motor Jant Temizleyici ürünümüzü, bireysel kullanıcılarımız için kullanıma hazır 750 ml sprey şişelerde satışa sunarken, oto bakım ve servisleri için konsantre versiyonu 5 lt ve 10 lt bidonlarda satışa sunuyoruz.

Oto bakım malzemeleri satış noktalarına ve akaryakıt istasyonlarına bayilikler vermeye başladık. Siz de bayimiz olup yerli üretim Netfer Jamoto – Motor Jant Temizleyici ve diğer oto bakım ürünlerimizin satışı ve pazarlamasına başlayabilirsiniz.

Ayrıca internet perakende mağazalarımız üzerinden tüm ürünlerimizi inceleyebilir, siparişlerinizi oluşturabilirsiniz.

Biliyoruz ki ürettiğimiz kimyasal ürünler usta eller sayesinde gerçek performansını sergileyebilir. Bunu bilerek Hayatı Kolaylaştıran Çözümler üretiyoruz…