Netfer Heroto

2000 Kum Zımpara Çizik Giderici Orta Pasta

Netfer Heroto çizik giderici pasta

Türkiye’nin yerli pasta cila üreticisi Netfer Kimya tarafından geliştirilip üretilen Heroto serisi otomotiv grubu pastaları ile tüm boya ve vernik hatalarının tamiratı, çizik giderme işlemi mümkündür. Silikon ve dolgu malzemesi içermeyen, yüksek performans standartlarına uygun olarak geliştirilmiş olan Netfer pastaları profesyonel ve amatör kullanıma uygundur.

Netfer Heroto, derin ve yüzeysel çiziklerin ara kademesinde kalan, orta derinlikteki, 2000 kum zımpara izi seviyesindeki vernik çiziklerinin ve kusurlarının parlatılması için idealdir. Silikon içermediği için boyahanelerde kullanıma uygundur. Çizikleri dolgu malzemesi ile doldurarak kapatmak yerine, içeriğindeki mineral tozlar sayesinde çizikleri aşındırarak yok eder.

Netfer Heroto Özellikleri

 • 2000 kum zımpara ve üzeri orta derinlikteki çizikleri, doldurarak değil, aşındırarak yok eder.
 • Silikon ve dolgu malzemesi içermez.
 • Metal yüzeylerdeki çizik, aşınma, deformasyon, oksidasyon, hare ve hologramları giderir.
 • Yüksek dereceli, özel parlatma mineralleri içerir.
 • Boyayı matlaştırmaz.
 • Aşırı tozlanma yapmaz.
 • Tam performans için polisaj makinası ile uygulama tavsiye edilir.
 • Polisaj makinesi ile yapılacak uygulamalarda, agresif yün keçe veya üniversal pasta süngeri kullanılmalıdır.
 • El ile yapılacak uygulamalarda, pamuk kullanılmalıdır.
 • Türkiye’nin pasta cila markası Netfer ürünleri, Netfer Kimya tarafından üretilmektedir.

Çizik Alma Seviyesi 8/10

Parlaklık Seviyesi 8/10

Tozlanma Seviyesi 3/10

Netfer en kaliteli çizik giderici oto pastası
Netfer Heroto, silikonsuzdur ve yüksek kalite standartlarında Türkiye’de üretilir.
Fabrika Satış Mağazamız Netfershop

Netfer Heroto siparişinizi 100 ml, 500 ml, 1 lt, set, koli ambalaj seçenekleri ile Netfershop.com üzerinden hemen güvenle oluşturabilirsiniz.

Netfer Heroto Kullanma Talimatı

Kullanmadan önce şişeyi çalkalayınız. Uygulama yapılacak yüzeyin soğuk, temiz ve kuru olduğundan emin olunuz.

Yüzeye yetecek kadar pastayı, düşük (1000) devirde yüzeye yedirilerek yayınız, ardından yüzeye ve çiziklerin durumuna göre, 2500-3500 devir aralığında, çizikler yok olana kadar uygulayınız.

Dolgu malzemesi içermediği için su ile kullanmayınız.

Polisaj makinesi ile profesyonel uygulama yapılması tavsiye edilir.

El ile uygulama, pamuk kullanılarak oval hareketlerle çiziklere dik açıyla yapılmalıdır.

Polisaj makinesi ile yapılacak uygulamalarda, agresif yün keçe veya üniversal pasta süngeri kullanılması tavsiye edilir. Mükemmel parlaklık için, pasta uygulaması sonrasında Netfer Paroto Cila Boya Koruma kullanılması tavsiye edilir.

Netfer pasta cila kullanım teknik destek
Netfer Heroto ürün etiketindeki karekodu okutarak örnek uygulama videolarını izleyebilirsiniz.

Netfer Heroto Kullanım Alanları

Boyalı metal yüzeylerdeki çizik, aşınma, deformasyon, oksidasyon, hare ve hologramları giderir. Yüksek dereceli özel aşındırıcı ve parlatıcı mineral toz içerir. Çizikleri doldurarak değil, aşındırarak yok eder.

Aşırı tozlanma yapmaz. 2000 kum ve üzeri zımpara izlerini giderir. Tam performans için polisaj makinası ile uygulanmalıdır.

Siz değerli kullanıcılarımıza daha kaliteli hizmet verebilmek için, öneri ve şikayetlerinizi iletişim kanallarımız üzerinden paylaşmanızı rica ederiz.

Netfer Heroto Ambalaj Seçenekleri

Amatör ve profesyonel kullanıcılar için özel olarak tasarladığımız ambalaj çeşitlerimiz 100 ml tekli şişeden setlere ve kolilere kadar geniş bir yelpazededir.

Netfer yerli üretim cila boya koruma
Netfer pasta cila ürünleri Netfer Kimya tesislerinde üretilmektedir.
Fabrika Satış Mağazamız Netfershop

Netfer Heroto siparişinizi 100 ml, 500 ml, 1 lt, set, koli ambalaj seçenekleri ile Netfershop.com üzerinden hemen güvenle oluşturabilirsiniz.

Boya / Vernik Çiziği Nedir, Nasıl Giderilir?

Halk dilinde boya çiziği olarak da geçen, otobillerde zamanla oluşan ve kötü görünüme sebep olan çizikler aslında boyanın koruyucu tabakası olarak tasarlanan vernik yüzeyinde oluşur. Zaten eğer çizikler vernik tabakasının altındaki boyaya kadar inmişse, bu durumda pasta ile uygulama yapmak yeterli olmayacaktır.

Dış etkenlerle oluşan bu çizik kanalları ışığı kırarak yansıtır ve ışık kırılması çizik olarak gözükür hale gelir. Bu can sıkıcı görünümden kurtulmanın temel 2 yolu vardır:

 1. Dolgu yaparak geçici çözüm: Silikon ve dolgu malzemesi içeren oto çizik giderici pastaları ile bu çizik kanallarının doldurularak ışığın yansımasını engelleyerek çizikler görünmez hale getirilebilir. Ancak birkaç yıkama sonrasında çizik kanallarındaki bu dolgu malzemesi akıp gidecek ve aynı çizikler kısa bir süre sonra tekrar görünür hale gelecektir.
 2. Aşındırarak gerçek kalıcı çözüm: Netfer pastaları gibi, silikonsuz ve dolgusuz pastaları tercih ederek çizikleri gerçek anlamda kalıcı olarak yok edebilirsiniz. Netfer oto pastaları, aşındırıcı bileşiği ile adeta sıvı zımpara gibi vernik yüzeyini tıraşlayarak çizik kanallarını açarak düzleştirir ve ışık yansıması ortadan kalktığı için çizikler bir daha geri gelmemek üzere yok olur.

Netfer Heroto da dahil olmak üzere, hiç bir otomotiv grubu çizik giderici pastalarımız dolgu malzemesi içermez. Çizikleri içeriğindeki mineral tozlar sayesinde aşındırarak yok eder.

Kullanımla ilgili tüm teknik detayları ve farklı uygulama teknikleriyle ilgili bilgileri pasta cila blog yazılarımız üzerinden edinebilirsiniz.

Netfer Türk Malı Mıdır?

Gururla evet!

Hem de, Ar-Ge’den üretime, satıştan teknik desteğe kadar tamamen yerli imkanlar kullanılır.

Netfer çizik parlatıcı oto pastası
Netfer Heroto 100/500 ml ve 1 litrelik şişelerde satışa sunulmuştur.