Cila ve Boya Koruma

Cila ve boya koruma uygulamasının amacı yüzeydeki ince çiziklerin yok edilmesi, parlatılması, boyanın solmasına ve yıpranmasına sebep olan güneş ışınları, kuş pislikleri, yanlış kimyasal ile yıkama gibi dış etkenlere karşı koruma sağlamaktır. Kaliteli cilalar daha güzel görüntü sunarken, uzun süreli ve daha etkili bir koruma sağlar.

Cila yapılacak yüzeyin kuru, temiz ve pürüzsüz olması çok önemlidir. Uygulama sonrası yüzeyin parlak olması kadar cilanın uzun süre kalıcılığı da önemlidir. Bu konuda Netfer Paroto rakiplerine göre oldukça iddialıdır. Silikon içermediği için kılcal çizikler birkaç yıkama sonra tekrar ortaya çıkmaz. Boyaya zarar vermediği gibi kalıcılık konusunda da uzun ömürlüdür.

Zamanla aşınan boyalı yüzeyde oluşan mikron seviyesindeki kanalların ışığın yansıtması sonucu çizikler daha görünür olmaktadır.

Aracın yüzeyindeki mikron seviyesindeki toz çiziklerinin aralarına giren tozlar aracın daha çabuk kirlenmesine sebep olur. Netfer Paroto, yüzeyde parlatma ve korumanın yanı sıra anti statik özelliği sayesinde çok daha geç kirlenmesini sağlar. Böylece yapışarak boyaya zarar veren toz, kir gibi dış etkenleri en aza indirger.

Netfer Paroto – Likit Cila Boya Koruma ürünümüz hare giderici özelliğini de barındırdığı için pasta uygulamasından sonra temiz bir sünger ile direkt olarak uygulanabilir. Ayrıca hare giderme uygulamasına gerek olmaz. Böylece hem vakitten hem de maliyetten tasarruf sağlar. Ara ürün almanıza gerek kalmaz.

Netfer Paroto – Likit Cila Boya Koruma ürünümüzü sadece kaporta üzerinde değil, gönül rahatlığıyla camlarda ve farlarınızda da kullanabilirsiniz. Camlarda su kaydırıcı olarak üstün performans sağlar. Far parlatmadaki performansı inanılmaz ölçüde yüksektir.

En iyi cila; doğal koruma sağlayan, kılcal çizikleri kapatan, kayganlık sağlayan, parlak görünüm sağlayan, boyayı besleyen, kalıcılığı uzun olan, macun kıvamında değil, akışkan likit ciladır. Kokulu cila tamamen keyfi bir tercih olup bizce cilanın kokusuz olması kullanım esnasında rahatsızlık vermemesi bakımından daha doğrudur. Piyasada esans içerikli cilalar vardır, ancak kullanıcılar bu kokuya uygulama esnasında uzun süre maruz kaldıkları için rahatsız olurlar. Ayrıca cilanın kimyasal kokuya sahip olması da yine kullanıcı bakımından hoş bir durum değildir. Netfer Paroto Likit Cila Boya Koruma ürünümüz kokusuzdur.

Piyasadaki cila ürünlerinin bir çoğu el ile uygulanabilir. Kullanılacak uygulama süngerinin kalitesi önemlidir. Oto cila nasıl yapılır bilmiyorsanız araştırarak öğrenebilir veya bir uzmana yaptırabilirsiniz. Arabaya cila atmak kolay bir işlem gibi görünebilir ancak araç siyah veya koyu renkli ise uygulama hataları çok belli olacağı için tam ustalık gerektirir. Netfer Paroto gibi hare izi bırakmayan cila kullanılırsa daha az eforla daha güzel sonuç alınabilir.

Cila ve boya koruma uygulaması sadece görsel bir ihtiyaç olmayıp boyanın daha uzun ömürlü olmasını da sağlar.

Oto pasta cila yaptırma fiyatlarının çok değişkenlik gösterdiğini bilmenizde fayda var. En pahalı pasta cila uygulaması en kaliteli pasta cila uygulaması olacak diye bir kural yoktur ancak en ucuz pasta cila uygulamasına da şüpheyle bakmalısınız. Mutlaka kullanılacak ürünleri sormanızda fayda var. Kullanılan ürünler konusunda piyasada suistimaller yaygındır. Pahalı pasta cila ambalajlarına, daha ucuz ve kalitesiz pasta cila malzemeleri doldurularak kullanıcının yanıltıldığı kötü örnekler mevcuttur. Netfer Paroto Likit Cila Boya Koruma, Netfer Heroto Likit Pasta Çizik Giderici, Netfer Heroto-KA Kalın Pasta Çizik Giderici ürünlerimiz hem üstün kaliteli hem rakiplerine göre ekonomiktir.

Oto cila boya koruma uygulamasının bir çok faydaları vardır. Kaliteli cila, boya üzerinde film tabakası oluşturur. Araç asidik veya kostikli kimyasallarla yıkanmadığı sürece bu tabaka uzun bir süre kalıcıdır. Bu şartlar sağlandığında, Netfer Paroto Likit Cila Boya Koruma ürünü bir yıl kalıcıdır. Bu koruma tabakası aracınızı güneş ışınları, kuş pisliği gibi dış etkenlere karşı boyayı korur ve parlaklık sağlar. Piyasada “nano boya koruma”, “long life boya koruma”, “çizilmez titan”, “granit kaplama”, “teflon kaplama” gibi pazarlama isimlendirmeleri türemiştir. Netfer Paroto kaliteli cila ürünüdür ve boya koruma sağlar.

Oto cila boya koruma
Netfer Paroto sadece parlatmaz, boya koruma da sağlar.

Kaliteli cila kendini öncelikle görselde belli eder. Uygulama sonrası boyadaki kılcal çizikler yok olmuş ve araç pırıl pırıl parlak hale gelmiş olmalıdır. Elinizi boyaya sürdüğünüzde kayganlığı ve cila tabakasını hissetmelisiniz. Cilanın kalıcılığı da çok önemlidir. Netfer Paroto Likit Cila kalıcılığı en az bir yıldır. Su kaydırma testi gibi uygulama sonrası cila kalite testleri vardır. Su damlacıkları boya üzerinde civa gibi akmalıdır.

Cila/Polish ürünlerin aşındırıcılığı sıfıra yakın olduğu için boyayı yakma gibi bir risk söz konusu değildir. Metalik boyalı araçlarda zamanla saydamlığını kaybeden vernik (clear coat) tabakasındaki ince çizikleri alır ve parlatır. Opak boyalı araçlarda ise matlaşan boya tabakası yine benzer şekilde kılcal çiziklerin yok edilip yüzeyin parlatılması ile boya yenilenmiş olur. Ayrıca Netfer Paroto’nun yüzeyde oluşturduğu cila koruma film tabakası boyanın dış etkenler ile yıpranmasını geciktirir.

Netfer Paroto 100 ml, 500 ml, 1 lt ambalajlarda değerli kullanıcılarımızın kullanımına sunuyoruz.

Netfer Paroto çeşitlerini araba cilası kategorisinden inceleyebilir, siparişinizi Netfershop.com online satış sitemiz üzerinden güvenle oluşturabilirsiniz.

Netfer Paroto ile cila ve boya koruma uygulama sonrasında çekilen videoları YouTube kanalımızdan izleyebilirsiniz.

Biliyoruz ki ürettiğimiz kimyasal ürünler usta eller sayesinde gerçek performansını sergileyebilir. Bunu bilerek Hayatı Kolaylaştıran Çözümler üretiyoruz…